LOGO

Dnešní datum: 21. 07. 2018   | Úvodní stránka | Cottage TV Channel |    
  ARCHIV
 • Články
 • Fotky
 • Download
 • SHOCK

 •   HLASUJEME!
  Proč tu je tato zbytečná anketa?

  - Sám seš anketa 
   (116 hl.)
  - Proto 
   (85 hl.)
  - Nevím 
   (91 hl.)
  - Jaká anténa? 
   (78 hl.)

  Celkem hlasovalo: 370


    ČUMILOVÉ
  Celkem38063
  Červenec2889
  Dnes7

    ON-LINE PRUDIČI
  Tyto stránky si právě prohlíží 1 člověk.

    Koncertní týden
  Vydáno dne 08. 07. 2009 (293 přečtení)

  Nějak se nám to letos v tom červnu sešlo a tak jsme během jednoho týdne zvládli 3 „velké“ koncerty – Lenny Kravitze a 2x Depešáky. S týdenním odstupem, po rozdýchaní zážitků, si dovolím napsat pár řádek, jaký to bylo.

  Koncert 1. – Lenny Kravitz (19.6.09 Brno – Velodrom, CZ)

  Na Lennyho jsem se dostal tak nějak mimochodem – napůl mě pozvala Káťa a napůl jsem se pozval sám :) Za normálních okolností bych na Kravitze asi nevyrazil – viděl jsem pár koncertů na videu, které mě nikterak nenadchly, a naposledy jsem jeho tvorbu sledoval tak nejak kolem let 98-00, to znamená období, kdy v TV do zblbnutí rotovala Fly Away a Amarican Woman. Ale dozvěděl jsem se, že se zúčastní i početný Průžovic klan a Kátiny ex kolegyně, navíc – kdoví jestli padesátník Kravitz ještě někdy dorazí, pro hrálo i to, že je koncert v Brně a už bylo na čase slyšet výše zmíněné pecky spolu s nejprofláklejší Are You Gonna Go My Way naživo… a tak jsem také vyrazil ;-)

  Akce se nevyvíjela zrovna ideálně – týden před koncertem jsem chytl nepříjemnou infekci do oka, takže jsem vyrazil poloslepej a cca hoďku před začátkem začalo chcát, navíc při předkoncertním meetu s Průžinama zjištuju, že mají lupeně pod pódium, zatímco my máme obyčejný dělnický…

  Pak se ale vše v dobré obrátilo. Muhahaaaaa

  S Káťou a Zuzkou jsme chytli relativně slušný místo na zastřešené tribuně (mohli jsme i blíž k podiu, ale to by Káťa viděla ho...o a ještě by na nás pršelo). Koncert začal asi 15-20min po našem příchodu – zn. Ideál (mě teda rozhodně netrápilo, že neuvidím předkapelu). Lenny odehrál 2 – mě neznámé – písně, což bylo tak akurát, abych se rozkoukal a dostal se do koncertní atmosféry a od třetí v pořadí (It Ain't Over Till It's Over) jsem se začal chytat. Nemá cenu vypisovat všechny songy (tracklist je koneckonců níže), takže vypíchnu jen highlights: I Belong To You, Belive, akustická I'll Be Waiting, Mr. Cab Driver. Po té následovala tradiční divadelní scénka – já ocházím a vy si mě vytleskáte na přídavky :)) A hned první várka přídavků téměř splnila mé požadavky na setlist – American Woman a (celkem kratká) Fly Away. Jako druhý přídavek zazněla stařičká Let Love Rule. A pak už to vypadalo na konec – spousta lidí odcházela, na pódiu tma a mrtvo a já začínal nervóznět… Po cca 10min vypuklo závěrečné peklo (viz. video):  Poté jsme čekali, než se krapet rozmělní davy proudící z Velodromu a naprosto haluzově se tam objevili Alča, Pupek a Majkl promoklý na kost, takže jsme ještě v rychlosti domluvili afterparty, kde jsme se po asi hodině zdárně setkali. Zhodnotili jsme koncert, popili, poplkali a jestli se nepletu, tak kolem 2-3 hodiny vyrazili domu.

  Lenny tracklist:
  Freedom Train / Bring It On / It Ain't Over Till It's Over / Where Are We Runnin' / Flower Child / Instrumental / I Belong To You / Believe / Dancin' Till Dawn / I'll Be Waiting (Acoustic) / Mr Cab Driver / Always On The Run / American Woman / Fly Away / Let Love Rule / Are You Gonna Go My Way


  Koncert 2. – Depeche Mode (22.6.09 Bratislava – Stadion Inter, SK)

  Do Blavy jsme tentokrát vyrazili s Leou, Honzou a jejich kamarádkou Danou. Celou cestu pršelo a v Bratislavě náhle jak když utne – přestalo. Protože jsme měli spoustu času, vyrazili jsme na prohlídku do centra a k bratislavskému mostu. A abychom neumřeli hlady, nacpali jsme do sebe pár hambáčů a velmi sytou tekutou čokoládu. Pak už se vyrazilo směr Inter, kupodivu jsme bez problému zaparkovali, coby kamenem dohodil od stadionu a co víc za přátelskou cenu jednoho euro-groše.

  Podle našich propočtů zbývala do začátku koncertu bratru hodina, takže se šlo lážo-plážo. Když už jsme byli skoro u stadionu slyším In Chains – no nic, za 3 dny bude repete v Praze, tak si ji vyslechneme celou až tam. Rozloučili jsme se s „pod pódijákama“ a hledali nějaké slušné místo, což se povedlo a druhou Wrong jsme už i viděli (teda aspoň já). Během Hole to Feed jsme se prokousali ještě o pár metrů blíž k pódiu, kde jsme na sebe natáhli pláštěnky, neb opět začalo chcát… a ze stage se konečně rozeznela klasika – Walking In My Shoes, po ní rádiovka It’s No Good a klasika A Question Of Time, kterou jsme s Káťou viděli asi takto:  Po jediném zástupci alba Playing The Angels – Precious - následovala z Black Celebration oprášená Fly On The Windscreen. Pak šel Dave na cíčko a místo něj nastoupil doprostřed pódia tankista Martin a spustil svůj tradiční akustický set, který tentokrát obsahoval Little Soul a Home (na předchozích koncertech je alternoval s Jezabel a AQOL). Během následující Come Home se koncert zvolna přehoupl do druhé poloviny a Peace, při které Dave poprvé vyrazil na catwalk ukončila ochutnávku desky Sounds Of The Universe. Začátek mixu klasické a singlové verze mě tak zmátl, že jsem skoro nepoznal In Your Room, naopak I Feel You jsem poznal okamžitě a bohužel to bylo opět trápení. Následující Policy Of Truth otevřela Violator, u kterého zůstali i s nejprofláklejší písní DM: Enjoy The Silence. Hlavní blok uzavřela „stěračová“ NLMDA, během které Gahan podruhé a naposled vyrazil na catwalk (já bych tam v tom děšti taky nešel :)).

  První přídavek zahájila Stripped a pak po 19 letech zazněly naživo Master And Servant a skvělá Strangelove. Finále koncertu se nekompromisně přiblížilo. Druhý přídavek byl Personal Jesus a po něm už závěrečná Waiting For The Night… Pak mávačka a sbohem a šáteček.

  Co dodat, výborný koncert, skvělé publikum, parádní tracklist – ani ten déšť nám to nemohl pokazit.


  Koncert 3. – Depeche Mode (25.6.09 Praha – Stadion Eden, CZ)

  Cestou do Třebíče, kde nás měl naložit Majkl, začala bouřka jako prase – ani mě, ani Káťu to ovšem nepřekvapilo. Hned ze startu jsme nabrali drobné zpoždění, ale mezičas byl ok, takže jsme bez stresu zajeli vyzvednout Majklovu kolegyni a pak už se jelo směr Jihlava, potažmo Prágl…Kolem 18hod. jsme dorazili do Chodova, do zácpy – navigace nám nepřetržitě hodinu a půl ukazovala, že do cíle zbývají asi 4 min cesty. Veškerá oficiální parkoviště poblíž Edenu byla plná, ale po haluzi jsme chytli exkluzivní místečko v jedné boční uličce a zadarmo! Dokonce zvolna přestává pršet :)

  Zhruba v 19.45 vchazíme na stadion a opět slyšíme první tóny In Chains, takže ani tentokrát neuvidím celý začátek. Vchazíme na tribuny a naše plány, že půjdem na stejné místo jak na REM okamžitě padají, neboť je narváno. Ze schodů je moc pěkný výhled a tak plánujeme, že tam zůstaneme. Během Wrong mám pódium jak na dlani, bohužel pořadatelé nezvládají situaci, a tak zvolna opouštíme schody a končíme na ploše. Já nevidím téměř nic, Káťa vidí tak možná záda lidí před ní. Místo vedle stánku s pivem není optimální. Ožralci, hned ze startu nejaká strkanice a já začínám být zvolna nasraný a přemýšlím, jestli se nepřemístit na zadní tribunu, kde by se našlo ještě pár místeček, ale tam bychom asi viděli velkoplošné obrazovky jako krabičky od sirek. Během AQOT se podaří Káti ukořistit místo na prvním schodu, takže něco málo vidí, to mi asi o tři procenta zlepšilo náladu. Oblíbenou Fly On The Windcreen registruju jen tak okrajově. Přichází Goreho akustický set a já doufám ve zlepšení nálady s A Question Of Lust, kterou zahrál o dva dny dříve v Budapešti. Bohužel je nějaký smolný den a tak dostanu opět Little Soul a Home a vím, že setlist bude tím pádem naprosto stejný, jak v Blavě :-/ Moje nálada je opět na bodu mrazu, což není v půlce koncertu ideální stav… Záhlédnu usmívajícího se Majkla, Káťa už taky vypadá, že se baví. A tak se rozhodnu ignorovat ožralce, zombie i neschopný brigoše pořadatelské firmy a začínám konečně vnímat koncert. Nálada se mi zvolna zlepšuje, poznavám In Your Room a dokonce mi ani nevadí I Feel You.  Po POT a ETS sleduju Majkla, který poprvé zažívá stěrače live. Končí hlavní set. Stripped, 2x krásně zaranžovaná cesta do pravěku, zvednuté pěsti nad hlavou při Personal Jesus a závěrečné uklidnění při Čekání na noc. Je po všem – nakonec i ta Praha byla dobrá, i když zdaleka ne tolik, jako Bratislava. Nepršelo, kluci párkrat vyrazili na catwalk, Goráč neměl tankistickou čepici, takže i nějaká změna byla – i když bohužel ne hudební. Cestou k autu probíraní zážitků a předběžná domluva, že na ně v lednu vyrazíme do Prahy znovu.

  DM setlist (shodný pro Blavu i Prahu):
  In Chains / Wrong / Hole To Feed / Walking In My Shoes / It’s No Good / A Question Of Time / Precious / Fly On The Windscreen / Little Soul / Home / Come Back / Peace In Your Room / I Feel You / Policy Of Truth / Enjoy The Silence / Never Let Me Down Again / Stripped / Master And Servant / Strangelove / Personal Jesus / Waiting For The Night

  PS1: Protože je Káťa nezmar, pískla si jako bonus ještě mezi Lennym a DM fesťák ve Slavkově a po DM Koženou v Náměšti :)
  PS2: Do psaní recenze se mi nějak naboural víkend, takže ji dopisuji, až teď…
  PS3: A za pár dní je tu Pohoda :)
  PS4: Fotky ze všech 3 akcí mám na Fejsbůku...


  ( Celý článek! | Autor: Milda | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek )


    INFO

  09.02.2011: Info
  Novinky už nejsou novinky... ale stává se z nich historické okénko.

  05.01.2009: Ehm
  ChataWeb vstoupil do sedmého roku fungování, tak třeba tu s námi ještě chvilku bude...

  22.08.2008: Doplněn download
  ...o kultovní mapu a Cottagers™ "tablo"

    COPYLEFT
  Cottagers™ © 2002-2017

  Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS.