Výprava "Na pozice"

Autor: Milda (cepera@ycnega.cz), Téma: 4. Pravěk, Zdroj: Milda/Majkl/Pup3k
Vydáno dne 14. 09. 2008 (319 přečtení)
Dnešním dílem otevíram malý seriál o památných čundrech a výpravách, které podnikla naše sebranka v pradávných časech. Pamět je děravá a je tedy možné, že se občas vloudí nějaká nepřesnost, každopádně jsem naznal, že je nutné tyto vzpomínky zakonzervovat :)

Seriál bude představovat jednotlivé čundry chronologicky, což znamená, že dnes nás čeká legendární výprava „Na pozice“. Ale teď už konečně k věci:


Výprava „Na pozice"

Datum: podzim / 1993 - jednodenní akce
Lokace: Černé lesy
Účastníci: Majkl, Milda, Pup3k

Během sychravého podzimu na chatu jezdili už jen bratři Průžovi a já, tím byla předem dána sestava- čert ví, jak vznikl nápad vyrazit na čundr, faktem zůstavá, že proběhl :)
Vzhledem k tomu, že jsme byli hoši nedospělí, bylo třeba sehnat povolení – já se neměl koho ptát, neb jsem byl na chatě sám. Majk s Pupkem z taktických důvodů vyčkali až bude v chatě jen pan Průža, který výpravě bez problemů požehnal („Jasně kluci, jen vyražte na pozice, co tady budete dělat se starejma…“).
Zbývalo dát dohromady výstroj (maskáče, kanady, nůž-čím větší, tím lepší, kpz, plecháček a kdoví co…) a vyrazit směr nádraží Číchov. U mapy v čekarně byl určen cíl a trasa = vlakem do Brancouz, pěšky do Černých lesů a stejnou cestou zpět. Cesta do Černých lesů proběhla bez problémů a bloudění, snad jen ty kanady mohly zůstat suché. Po zběžném průzkumu se určilo místo odpočinku, kde poběhly klasické trampské soutěže: najít suché dřevo, rozdělat ohěn 1 sirkou (pochopitelne bez pepa a jiných netrapmských pomůcek), uvařit čaj v plecháčku a vysušit kanady… protože šlo o jednodenní čundr, nezbyl čas na další atrakce a tak se v lehce pozdním odpoledni vyrazilo zpět. Do Brancouz jsme dorazili za šera a po zjištění, že nejbližší vlak jede za 2 hodiny jsme se rozhodli vyrazit na chatu pěšky. Cestou jsme spálili – zbytečně zakoupené – jízdenky a to je asi tak vše, na co jsme si z první výpravy vzpoměli…PS1: Pokračování příště („ČUNDR I.“)
PS2: Diky Pupkovi a Majklovi za spolupraci
PS3: Majklova perlička na úplný závěr: „…byl v prváku a psal jsem pak o tom vyprávění a dostal za lidoffku…“